Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Zestaw trzech szklanek "Mimoza"
soda water glass, 12 x 9,50 x 9,50 cm
| Title | Zestaw trzech szklanek "Mimoza" |
|---|---|
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda water glass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 12 x 9.5 x 9.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | delikatny uszczerbek na rancie jednej ze szklanek |
| Style | design |
| Other Notes | Zestaw trzech szklanek z serii "Mimoza" projektu Stanisława Kowalczyka i Janusza Kozaneckiego. Wyprodukowane w Hucie Szkła Gospodarczego "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim. Szklanki powstały ze szkła sodowego barwionego tlenkami metali, a ich prosta, elegancka forma jest charakterystyczna dla tej popularnej serii. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Net Weight | weight: 1007.0 g |
| Maker | Huta Hortensja |
soda water glass, 12 x 9,50 x 9,50 cm
Zestaw trzech szklanek "Mimoza"
| Title | Zestaw trzech szklanek "Mimoza" |
|---|---|
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda water glass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 12 x 9.5 x 9.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | delikatny uszczerbek na rancie jednej ze szklanek |
| Style | design |
| Other Notes | Zestaw trzech szklanek z serii "Mimoza" projektu Stanisława Kowalczyka i Janusza Kozaneckiego. Wyprodukowane w Hucie Szkła Gospodarczego "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim. Szklanki powstały ze szkła sodowego barwionego tlenkami metali, a ich prosta, elegancka forma jest charakterystyczna dla tej popularnej serii. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Net Weight | weight: 1007.0 g |
| Maker | Huta Hortensja |