Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Zestaw czterech kieliszków
"Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj, soda glass, dyed in mass, w skład zestawu wchodzą 4 kieliszki (19,5 x 8 x 8 cm)
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Zestaw czterech kieliszków |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | w skład zestawu wchodzą 4 kieliszki (19,5 x 8 x 8 cm) |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | pojedyncze wady szkliwa |
| Style | design |
| Other Notes | Komplet czterech kieliszków zaprojektowanych przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Kieliszki wykonane ze szkła sodowego, barwionego w masie na ciemnoczerwony kolor oraz odcienie pomarańczu i żółci, tworzące efekt gradientu- najciemniejszego przy szyjce i spodzie czaszy, a niemal przezroczystego przy rancie. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 70. XX wieku, wyróżniającego się ekspresyjną kolorystyką typową dla twórczości artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 887.00g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj |
Zbigniew Horbowy
"Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj, soda glass, dyed in mass, w skład zestawu wchodzą 4 kieliszki (19,5 x 8 x 8 cm)
Zestaw czterech kieliszków
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Zestaw czterech kieliszków |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | w skład zestawu wchodzą 4 kieliszki (19,5 x 8 x 8 cm) |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | pojedyncze wady szkliwa |
| Style | design |
| Other Notes | Komplet czterech kieliszków zaprojektowanych przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Kieliszki wykonane ze szkła sodowego, barwionego w masie na ciemnoczerwony kolor oraz odcienie pomarańczu i żółci, tworzące efekt gradientu- najciemniejszego przy szyjce i spodzie czaszy, a niemal przezroczystego przy rancie. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 70. XX wieku, wyróżniającego się ekspresyjną kolorystyką typową dla twórczości artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 887.00g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj |