Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Wazon
"Sudety" Glass Factory in Szczytna Slaska, soda glass, dyed in mass, 23,50 x 11 x 11 cm
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon |
| Executed on | 1970s-1980s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 23.5 x 11 x 11 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | drobne rysy |
| Style | design |
| Other Notes | Żółty wazon ze szkła sodowego barwionego w masie, wykonany w technice szkła warstwowego. Projekt Zbigniewa Horbowego (1935-2019) i zrealizowany w Hucie Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej w latach 70–80. XX wieku. Wazon tanowi przykład charakterystycznego dla projektanta zamiłowania do prostych form i intensywnej kolorystyki. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1033.00 g |
| Maker | "Sudety" Glass Factory in Szczytna Slaska |
Zbigniew Horbowy
"Sudety" Glass Factory in Szczytna Slaska, soda glass, dyed in mass, 23,50 x 11 x 11 cm
Wazon
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon |
| Executed on | 1970s-1980s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 23.5 x 11 x 11 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | drobne rysy |
| Style | design |
| Other Notes | Żółty wazon ze szkła sodowego barwionego w masie, wykonany w technice szkła warstwowego. Projekt Zbigniewa Horbowego (1935-2019) i zrealizowany w Hucie Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej w latach 70–80. XX wieku. Wazon tanowi przykład charakterystycznego dla projektanta zamiłowania do prostych form i intensywnej kolorystyki. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1033.00 g |
| Maker | "Sudety" Glass Factory in Szczytna Slaska |