Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Wazon
"Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj, soda glass, dyed in mass, 28,50 x 10 x 10 cm
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 28.5 x 10 x 10 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | punktowe odpryski szkła, zarysowania, nieoszlifowany ślad po piszczeli |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na kolor pomarańczowy- ciemniejszy przy rancie i jaśniejszy w dolnej części. Forma charakteryzuje się zaokrąglonym pierścieniem pomiędzy podstawą a prostą szyjką. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 70. XX wieku, wyróżniającego się ekspresyjną kolorystyką typową dla twórczości artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 1293.0 g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj |
Zbigniew Horbowy
"Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj, soda glass, dyed in mass, 28,50 x 10 x 10 cm
Wazon
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 28.5 x 10 x 10 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | punktowe odpryski szkła, zarysowania, nieoszlifowany ślad po piszczeli |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na kolor pomarańczowy- ciemniejszy przy rancie i jaśniejszy w dolnej części. Forma charakteryzuje się zaokrąglonym pierścieniem pomiędzy podstawą a prostą szyjką. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 70. XX wieku, wyróżniającego się ekspresyjną kolorystyką typową dla twórczości artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 1293.0 g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj |