Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Wazon
"Sudety" Glass Factory in Szczytna Slaska, soda glass, dyed in mass, 15 x 14 x 18 cm
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon |
| Executed on | lata 60.-70. XX w. |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 15 x 14 x 18 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | dwa odpryski na rancie i na uchwycie, na spodzie drobne przetarcia i zarysowania |
| Style | design |
| Other Notes | Dzban zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na intensywnie zielony kolor. Artysta zastosował szkło typu antico, które dzięki napowietrzeniu zyskało powierzchnię pokrytą pęcherzykami powietrza. Obiekt charakteryzuje się szeroką, cylindryczną formą korpusu z pierścieniowym poszerzeniem w dolnej części. Jest to przykład eksperymentowania z materią szkła, łączącego walory dekoracyjne z funkcjonalnością formy. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 806.0 g |
| Maker | "Sudety" Glass Factory in Szczytna Slaska |
Zbigniew Horbowy
"Sudety" Glass Factory in Szczytna Slaska, soda glass, dyed in mass, 15 x 14 x 18 cm
Wazon
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon |
| Executed on | lata 60.-70. XX w. |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 15 x 14 x 18 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | dwa odpryski na rancie i na uchwycie, na spodzie drobne przetarcia i zarysowania |
| Style | design |
| Other Notes | Dzban zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na intensywnie zielony kolor. Artysta zastosował szkło typu antico, które dzięki napowietrzeniu zyskało powierzchnię pokrytą pęcherzykami powietrza. Obiekt charakteryzuje się szeroką, cylindryczną formą korpusu z pierścieniowym poszerzeniem w dolnej części. Jest to przykład eksperymentowania z materią szkła, łączącego walory dekoracyjne z funkcjonalnością formy. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 806.0 g |
| Maker | "Sudety" Glass Factory in Szczytna Slaska |