Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Marian Garga
Wazon
glazed ceramic, 21,50 x 10,50 x 17,50 cm
| Artist | Marian Garga |
|---|---|
| Artist's Life | (1922 - 1967) |
| Title | Wazon |
| Executed on | 1960s |
| Material, base | glazed ceramic |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 21.5 x 10.5 x 17.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | siatka spękań, pojedyncze ubytki szkliwa, drobne zarysowania i przetarcia |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon wykonany przez Mariana Gargę (1922-1967) w latach 60. XX wieku w Krakowie. Charakteryzuje się asymetrycznym kształtem o płynnych liniach. Rozszerzająca się ku górze forma z ażurowymi uchwytami tworzy niemal rzeźbiarską sylwetkę. Powierzchnia pokryta jest brązowym szkliwem o różnych odcieniach. Wazon stanowi przykład obiektu o wyraźnym wyrazie artystycznym. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 570.0 g |
| Maker | Kraków |
Marian Garga
glazed ceramic, 21,50 x 10,50 x 17,50 cm
Wazon
| Artist | Marian Garga |
|---|---|
| Artist's Life | (1922 - 1967) |
| Title | Wazon |
| Executed on | 1960s |
| Material, base | glazed ceramic |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 21.5 x 10.5 x 17.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | siatka spękań, pojedyncze ubytki szkliwa, drobne zarysowania i przetarcia |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon wykonany przez Mariana Gargę (1922-1967) w latach 60. XX wieku w Krakowie. Charakteryzuje się asymetrycznym kształtem o płynnych liniach. Rozszerzająca się ku górze forma z ażurowymi uchwytami tworzy niemal rzeźbiarską sylwetkę. Powierzchnia pokryta jest brązowym szkliwem o różnych odcieniach. Wazon stanowi przykład obiektu o wyraźnym wyrazie artystycznym. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 570.0 g |
| Maker | Kraków |