Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Danuta Duszniak
Wazon "Kostka"
"Karolina" Fakctory in Jaworzyna Slaska, shower spray/porcelaine, 24 x 7,50 x 7,50 cm
| Artist | Danuta Duszniak |
|---|---|
| Artist's Life | (1926 - 2025) |
| Title | Wazon "Kostka" |
| Executed on | 1950s-60s |
| Medium | shower spray |
| Material, base | porcelaine |
| Kind | porcelana |
| Dimensions | 24 x 7.5 x 7.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | niewielki ubytek przy podstawie, pojedyncze wady w masie |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni |
| Other Notes | Wazon "Kostka" zaprojektowany przez Danutę Duszniak (1926-2025) w latach 50.-60. XX wieku w Fabryce porcelany "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej. Prezentowany fason charakteryzuje się prostą formą zwężoną w jednym miejscu, z lekko falującym rantem. Dekorowany natryskowo na bordowy kolor z prostym wybieranym wzorem. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 388.0 g |
| Maker | "Karolina" Fakctory in Jaworzyna Slaska |
Danuta Duszniak
"Karolina" Fakctory in Jaworzyna Slaska, shower spray/porcelaine, 24 x 7,50 x 7,50 cm
Wazon "Kostka"
| Artist | Danuta Duszniak |
|---|---|
| Artist's Life | (1926 - 2025) |
| Title | Wazon "Kostka" |
| Executed on | 1950s-60s |
| Medium | shower spray |
| Material, base | porcelaine |
| Kind | porcelana |
| Dimensions | 24 x 7.5 x 7.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | niewielki ubytek przy podstawie, pojedyncze wady w masie |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni |
| Other Notes | Wazon "Kostka" zaprojektowany przez Danutę Duszniak (1926-2025) w latach 50.-60. XX wieku w Fabryce porcelany "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej. Prezentowany fason charakteryzuje się prostą formą zwężoną w jednym miejscu, z lekko falującym rantem. Dekorowany natryskowo na bordowy kolor z prostym wybieranym wzorem. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 388.0 g |
| Maker | "Karolina" Fakctory in Jaworzyna Slaska |