Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Kazimierz Krawczyk
Wazon
"Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj, soda glass, dyed in mass, 36 x 14 x 14 cm
| Artist | Kazimierz Krawczyk |
|---|---|
| Artist's Life | (1948 - 2018) |
| Title | Wazon |
| Executed on | lata 60.-70. XX w. |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 36 x 14 x 14 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | pęcherze powietrza w masie, przebarwienie szkła u dołu |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon zaprojektowany przez Kazimierza Krawczyka (1948-2018) w Hucie Szkła Sodowego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na czerwony kolor, który występuje w różnych odcieniach tworząc efekt gradientu. Charakteryzuje się szerokim brzuścem i wysmukloną szyjką z rozszerzającym się wlewem. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 60.-70. XX wieku. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 1173,00 g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj |
Kazimierz Krawczyk
"Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj, soda glass, dyed in mass, 36 x 14 x 14 cm
Wazon
| Artist | Kazimierz Krawczyk |
|---|---|
| Artist's Life | (1948 - 2018) |
| Title | Wazon |
| Executed on | lata 60.-70. XX w. |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 36 x 14 x 14 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | pęcherze powietrza w masie, przebarwienie szkła u dołu |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon zaprojektowany przez Kazimierza Krawczyka (1948-2018) w Hucie Szkła Sodowego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na czerwony kolor, który występuje w różnych odcieniach tworząc efekt gradientu. Charakteryzuje się szerokim brzuścem i wysmukloną szyjką z rozszerzającym się wlewem. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 60.-70. XX wieku. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 1173,00 g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj |