Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Wazon "Izolator"
"Sudety" Glassworks in Szczytna, soda glass, dyed in mass, 27,50 x 11 x 11 cm
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon "Izolator" |
| Executed on | lata 60.-70. XX w. |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 27.5 x 11 x 11 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | pojedyncze zarysowania i pęcherzyki powietrza w masie |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon "Izolator" projektu Zbigniewa Horbowego (1935- 2019) to przykład polskiego wzornictwa szkła z lat 60.-70. XX wieku. Wykonany z ręcznie formowanego szkła sodowego, barwionego w masie na bordowo, powstał w Hucie Szkła 'Sudety' w Szczytnej. Forma i nazwa obiektu nawiązują do ceramicznych izolatorów stosowanych przy liniach wysokiego napięcia. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1069.0 g |
| Maker | "Sudety" Glassworks in Szczytna |
Zbigniew Horbowy
"Sudety" Glassworks in Szczytna, soda glass, dyed in mass, 27,50 x 11 x 11 cm
Wazon "Izolator"
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon "Izolator" |
| Executed on | lata 60.-70. XX w. |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 27.5 x 11 x 11 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | pojedyncze zarysowania i pęcherzyki powietrza w masie |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon "Izolator" projektu Zbigniewa Horbowego (1935- 2019) to przykład polskiego wzornictwa szkła z lat 60.-70. XX wieku. Wykonany z ręcznie formowanego szkła sodowego, barwionego w masie na bordowo, powstał w Hucie Szkła 'Sudety' w Szczytnej. Forma i nazwa obiektu nawiązują do ceramicznych izolatorów stosowanych przy liniach wysokiego napięcia. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1069.0 g |
| Maker | "Sudety" Glassworks in Szczytna |