Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Ewa Gerczuk-Moskaluk
Wazon
"Sudety" Glassworks in Szczytna, soda glass, dyed in mass, 39 x 16,50 x 16,50 cm
| Artist | Ewa Gerczuk-Moskaluk |
|---|---|
| Artist's Life | (1947 - 2021) |
| Title | Wazon |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 39 x 16.5 x 16.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon zaprojektowany w latach 70. XX wieku przez Ewę Gerczuk-Moskaluk (1947-2021) w Hucie Szkła "Sudety" w Szczytnej. Model "Herkules" charakteryzuje się wysoką, smukłą formą, o zaokrąglonej podstawie. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na odcienie pomarańczu, z akcentem żółci przy rancie, tworzącym efekt subtelnego gradientu. Jest to realizacja, w której wyrazista kolorystyka współgra z oryginalną formą. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1441.00 g |
| Maker | "Sudety" Glassworks in Szczytna |
Ewa Gerczuk-Moskaluk
"Sudety" Glassworks in Szczytna, soda glass, dyed in mass, 39 x 16,50 x 16,50 cm
Wazon
| Artist | Ewa Gerczuk-Moskaluk |
|---|---|
| Artist's Life | (1947 - 2021) |
| Title | Wazon |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 39 x 16.5 x 16.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon zaprojektowany w latach 70. XX wieku przez Ewę Gerczuk-Moskaluk (1947-2021) w Hucie Szkła "Sudety" w Szczytnej. Model "Herkules" charakteryzuje się wysoką, smukłą formą, o zaokrąglonej podstawie. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na odcienie pomarańczu, z akcentem żółci przy rancie, tworzącym efekt subtelnego gradientu. Jest to realizacja, w której wyrazista kolorystyka współgra z oryginalną formą. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1441.00 g |
| Maker | "Sudety" Glassworks in Szczytna |