Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Andrzej Trzaska
Wazon "Dysk"
glazed ceramic, 24 x 26,50 x 13 cm
| Artist | Andrzej Trzaska |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon "Dysk" |
| Executed on | 1960s |
| Material, base | glazed ceramic |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 24 x 26.5 x 13 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | siatka spękań, zarysowania, wewnątrz pozostałości wosku |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon "Dysk", zaprojektowany przez Andrzeja Trzaskę (1935-2019) w Spółdzielni Pracy "Przyjaźń" we Włocławku. Obiekt charakteryzuje się okrągłą, spłaszczoną formą oraz trzema wlewami. Szkliwiony na ciemnobrązowy kolor, z zielonym akcentem w górnej części. Wazon odzwierciedla typowy styl Spółdzielni. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Net Weight | weight: 1168.0 g |
| Maker | Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Przyjaźń" we Włocławku |
Andrzej Trzaska
glazed ceramic, 24 x 26,50 x 13 cm
Wazon "Dysk"
| Artist | Andrzej Trzaska |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon "Dysk" |
| Executed on | 1960s |
| Material, base | glazed ceramic |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 24 x 26.5 x 13 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | siatka spękań, zarysowania, wewnątrz pozostałości wosku |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon "Dysk", zaprojektowany przez Andrzeja Trzaskę (1935-2019) w Spółdzielni Pracy "Przyjaźń" we Włocławku. Obiekt charakteryzuje się okrągłą, spłaszczoną formą oraz trzema wlewami. Szkliwiony na ciemnobrązowy kolor, z zielonym akcentem w górnej części. Wazon odzwierciedla typowy styl Spółdzielni. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Net Weight | weight: 1168.0 g |
| Maker | Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Przyjaźń" we Włocławku |