Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Wazon "Cyntia"
"Barbara" Artistic Glassworks, soda glass, dyed in mass, 28,50 x 14 x 14 cm
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon "Cyntia" |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 28.5 x 14 x 14 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon "Cyntia" zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara". Obiekt charakteryzuje się szerokim brzuścem i rozszerzającym się ku górze wlewem oraz wysoką podstawą. Prezentowany egzemplarz jest wysoką wersją modelu. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na wiśniowy kolor. Jest przykładem zastosowania ekspresyjnej kolorystyki, typowej dla artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Net Weight | weight: 1300.0 g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks |
Zbigniew Horbowy
"Barbara" Artistic Glassworks, soda glass, dyed in mass, 28,50 x 14 x 14 cm
Wazon "Cyntia"
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon "Cyntia" |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 28.5 x 14 x 14 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon "Cyntia" zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara". Obiekt charakteryzuje się szerokim brzuścem i rozszerzającym się ku górze wlewem oraz wysoką podstawą. Prezentowany egzemplarz jest wysoką wersją modelu. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na wiśniowy kolor. Jest przykładem zastosowania ekspresyjnej kolorystyki, typowej dla artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Net Weight | weight: 1300.0 g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks |