Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Wazon "Cyntia"
soda glass, dyed in mass, 23 x 17 x 17 cm
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon "Cyntia" |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 23 x 17 x 17 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | wady szkła wewnątrz, pojedyncze przetarcia |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon "Cyntia" zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara". Obiekt charakteryzuje się szerokim brzuścem i rozszerzającym się ku górze wlewem oraz wysoką podstawą. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na wiśniowy kolor. Jest przykładem zastosowania ekspresyjnej kolorystyki, typowej dla artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 1522.0 g |
| Maker | Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju |
Zbigniew Horbowy
soda glass, dyed in mass, 23 x 17 x 17 cm
Wazon "Cyntia"
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Wazon "Cyntia" |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 23 x 17 x 17 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | wady szkła wewnątrz, pojedyncze przetarcia |
| Style | design |
| Other Notes | Wazon "Cyntia" zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara". Obiekt charakteryzuje się szerokim brzuścem i rozszerzającym się ku górze wlewem oraz wysoką podstawą. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na wiśniowy kolor. Jest przykładem zastosowania ekspresyjnej kolorystyki, typowej dla artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 1522.0 g |
| Maker | Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju |