Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Waldemar Świerzy
Exhibition poster "XI Biennale plakatu, Katowice 85"
offset/paper, 68 x 58 cm
| Artist | Waldemar Świerzy |
|---|---|
| Artist's Life | (1931 - 2013) |
| Title | Exhibition poster "XI Biennale plakatu, Katowice 85" |
| Date | 1985 |
| Medium | offset |
| Material, base | paper |
| Kind | plakat |
| Dimensions | 68 x 58 cm |
| Category Name | Graphic Art & Print-Multiple |
| Condition | very good, unframed |
| Style | plakat powojenny |
| Signature | signed in print in compositioni: 'ŚWIERZY' |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
Waldemar Świerzy
offset/paper, 68 x 58 cm
Exhibition poster "XI Biennale plakatu, Katowice 85"
| Artist | Waldemar Świerzy |
|---|---|
| Artist's Life | (1931 - 2013) |
| Title | Exhibition poster "XI Biennale plakatu, Katowice 85" |
| Date | 1985 |
| Medium | offset |
| Material, base | paper |
| Kind | plakat |
| Dimensions | 68 x 58 cm |
| Category Name | Graphic Art & Print-Multiple |
| Condition | very good, unframed |
| Style | plakat powojenny |
| Signature | signed in print in compositioni: 'ŚWIERZY' |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |