Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Police saber model 21/22
wood, brass, steel, leather, 80 x 0 cm
Głownia stalowa z trawioną inskrypcją: 'NIE RZUCIM ZIEMI SKĄD NASZ RÓD' i dekoracją w formie liści dębu, rękojeść z brązu z jelcem krzyżowym, pod tylnym ramieniem jelca cyfra '5', trzon rękojeści drewniany, pokryty lakierowaną, ciemną skórą z mosiężnym filigranem. Pochwa stalowa, oksydowana z ostrogą i zaczepem hakowym. Półszabla policji państwowej zachowuje cechy konstrukcyjne szabel wz. 21/22 jednak ma mniejsze wymiary i pochwy szabel policyjnych były oksydowane na czarno.
| Title | Police saber model 21/22 |
|---|---|
| Executed on | interwar period |
| Material, base | wood, leather, steel, brass |
| Kind | militaria |
| Dimensions | h.: 80 cm (dł. całk.:) |
| Category Name | Decorative Arts |
| Style | antyki |
| Signature | manofactory mark: 'BOROWSKI | WARSZAWA' |
| Other Notes | lenght of blade: 62 cm, width of blade at the base: 3 cm |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Maker | Fabryka Broni Siecznej Gabriel Borowski w Warszawie |
wood, brass, steel, leather, 80 x 0 cm
Police saber model 21/22
| Title | Police saber model 21/22 |
|---|---|
| Executed on | interwar period |
| Material, base | wood, leather, steel, brass |
| Kind | militaria |
| Dimensions | h.: 80 cm (dł. całk.:) |
| Category Name | Decorative Arts |
| Style | antyki |
| Signature | manofactory mark: 'BOROWSKI | WARSZAWA' |
| Other Notes | lenght of blade: 62 cm, width of blade at the base: 3 cm |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Maker | Fabryka Broni Siecznej Gabriel Borowski w Warszawie |