Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Adam Sadulski
Plakieta maska
Ceramic Factory in Mirostowice Dolne, glazed ceramic, 26 x 16 cm
| Artist | Adam Sadulski |
|---|---|
| Artist's Life | (1934 - 2010) |
| Title | Plakieta maska |
| Executed on | 1960s-1970s |
| Material, base | glazed ceramic |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 26 x 16 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | punktowe ubytki w szkliwieniu |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni |
| Other Notes | Plakieta dekoracyjna wykonana przez Adama Sadulskiego (1934-2010) w Mirostowickich Zakładach Ceramicznych. Przedstawia stylizowaną, podłużną ludzką twarz w formie maski azteckiej. Otacza ją geometryczne obramowanie. Pokryta jest charakterystycznym dla Mirostowic brązowym, błyszczącym szkliwem. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 676 g |
| Maker | Ceramic Factory in Mirostowice Dolne |
Adam Sadulski
Ceramic Factory in Mirostowice Dolne, glazed ceramic, 26 x 16 cm
Plakieta maska
| Artist | Adam Sadulski |
|---|---|
| Artist's Life | (1934 - 2010) |
| Title | Plakieta maska |
| Executed on | 1960s-1970s |
| Material, base | glazed ceramic |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 26 x 16 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | punktowe ubytki w szkliwieniu |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni |
| Other Notes | Plakieta dekoracyjna wykonana przez Adama Sadulskiego (1934-2010) w Mirostowickich Zakładach Ceramicznych. Przedstawia stylizowaną, podłużną ludzką twarz w formie maski azteckiej. Otacza ją geometryczne obramowanie. Pokryta jest charakterystycznym dla Mirostowic brązowym, błyszczącym szkliwem. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 676 g |
| Maker | Ceramic Factory in Mirostowice Dolne |