Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Paterka
"Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek, faience painted underglaze, 4,50 x 20 x 37,50 cm
| Title | Paterka |
|---|---|
| Executed on | 1960s |
| Material, base | faience painted underglaze |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 4.5 x 20 x 37.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | przebarwienia malatury, siatka spękań, pojedyncze wady na lustrze patery, na spodzie odpryski |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni, stempel: 'Made in Poland | Hand painted | 5338 | L.J.' |
| Other Notes | Tacka wyprodukowana w Zakładzie Fajansu "Włocławek". Prostokątne naczynie szkliwione na beżowy kolor z dekoracją przedstawiającą warzywa. Namalowany motyw, rozmieszczony z dbałością o detal, podkreśla elegancką, użytkową formę naczynia. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1024.0 g |
| Maker | "Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek |
"Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek, faience painted underglaze, 4,50 x 20 x 37,50 cm
Paterka
| Title | Paterka |
|---|---|
| Executed on | 1960s |
| Material, base | faience painted underglaze |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 4.5 x 20 x 37.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | przebarwienia malatury, siatka spękań, pojedyncze wady na lustrze patery, na spodzie odpryski |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni, stempel: 'Made in Poland | Hand painted | 5338 | L.J.' |
| Other Notes | Tacka wyprodukowana w Zakładzie Fajansu "Włocławek". Prostokątne naczynie szkliwione na beżowy kolor z dekoracją przedstawiającą warzywa. Namalowany motyw, rozmieszczony z dbałością o detal, podkreśla elegancką, użytkową formę naczynia. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1024.0 g |
| Maker | "Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek |