Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Jan Sowiński
Patera "Kapelusz", wzór nr 287
"Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek, glazed faience, painted, 10 x 37 x 37 cm
| Artist | Jan Sowiński |
|---|---|
| Artist's Life | (1911 - 1990) |
| Title | Patera "Kapelusz", wzór nr 287 |
| Executed on | 1950s-60s |
| Material, base | glazed faience, painted |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 10 x 37 x 37 cm. diameter:37 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | uzupełniony ubytek przy podstawie, punktowe wady na lustrze, siatka spękań |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni, stemple: 'Hand painted | Made in Poland | 6[1]53' |
| Other Notes | Patera "Kapelusz" zaprojektowana przez Jana Sowińskiego (1911-1990) dla Zakładu Fajansu "Włocławek" we Włocławku. Formą przypominająca kapelusz z szerokim rondem. Zdobiona techniką fajansową, malowaną podszkliwnie. Charakterystyczna metoda dekoracji, tzw. "kora", polegająca na reliefowym zdobieniu naczyń fajansowych została opracowana przez Elżbietę Piwek-Białoborską (1922-1989). |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1724.0 g |
| Maker | "Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek |
Jan Sowiński
"Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek, glazed faience, painted, 10 x 37 x 37 cm
Patera "Kapelusz", wzór nr 287
| Artist | Jan Sowiński |
|---|---|
| Artist's Life | (1911 - 1990) |
| Title | Patera "Kapelusz", wzór nr 287 |
| Executed on | 1950s-60s |
| Material, base | glazed faience, painted |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 10 x 37 x 37 cm. diameter:37 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | uzupełniony ubytek przy podstawie, punktowe wady na lustrze, siatka spękań |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni, stemple: 'Hand painted | Made in Poland | 6[1]53' |
| Other Notes | Patera "Kapelusz" zaprojektowana przez Jana Sowińskiego (1911-1990) dla Zakładu Fajansu "Włocławek" we Włocławku. Formą przypominająca kapelusz z szerokim rondem. Zdobiona techniką fajansową, malowaną podszkliwnie. Charakterystyczna metoda dekoracji, tzw. "kora", polegająca na reliefowym zdobieniu naczyń fajansowych została opracowana przez Elżbietę Piwek-Białoborską (1922-1989). |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1724.0 g |
| Maker | "Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek |