Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Patera "Gwiezdny pył"
"Tulowice" Porcelite Tableware Factory in Tulowice, porcelite, 7 x 11,50 x 21 cm
| Title | Patera "Gwiezdny pył" |
|---|---|
| Executed on | 1960s |
| Material, base | porcelite |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 7 x 11.5 x 21 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | zarysowania, pojedyncze wady w szkliwie |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni |
| Other Notes | Patera wyprodukowana w Zakładach Porcelitu Stołowego "Tułowice" w latach 60. XX wieku. Charakterystyczna dekoracja "Gwiezdny pył" została zaprojektowana przez Barbarę Fribes- Borszewską (1923-1990). Zdobienie utrzymane jest na czarnym tle z subtelnym, jasnym natryskiem przy rantach, a powierzchnię zdobią drobne, białe nakrapiane kropeczki tworzące jednolitą, świetlistą smugę. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 338.0 g |
| Maker | "Tulowice" Porcelite Tableware Factory in Tulowice |
"Tulowice" Porcelite Tableware Factory in Tulowice, porcelite, 7 x 11,50 x 21 cm
Patera "Gwiezdny pył"
| Title | Patera "Gwiezdny pył" |
|---|---|
| Executed on | 1960s |
| Material, base | porcelite |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 7 x 11.5 x 21 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | zarysowania, pojedyncze wady w szkliwie |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni |
| Other Notes | Patera wyprodukowana w Zakładach Porcelitu Stołowego "Tułowice" w latach 60. XX wieku. Charakterystyczna dekoracja "Gwiezdny pył" została zaprojektowana przez Barbarę Fribes- Borszewską (1923-1990). Zdobienie utrzymane jest na czarnym tle z subtelnym, jasnym natryskiem przy rantach, a powierzchnię zdobią drobne, białe nakrapiane kropeczki tworzące jednolitą, świetlistą smugę. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 338.0 g |
| Maker | "Tulowice" Porcelite Tableware Factory in Tulowice |