Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Elżbieta Piwek-Białoborska
Patera dekoracyjna
"Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek, faience painted underglaze, 5 x 30 x 30 cm
| Artist | Elżbieta Piwek-Białoborska |
|---|---|
| Artist's Life | (1922 - 1989) |
| Title | Patera dekoracyjna |
| Executed on | 1960s |
| Material, base | faience painted underglaze |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 5 x 30 x 30 cm. diameter:30 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | uszczerbki szkliwa, pęknięcia w malaturze, przebarwienia |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni, stempel: 'Hand painted | made in poland', odręczny napis: '122/6355' |
| Other Notes | Patera dekoracyjna wykonana w latach 60. XX wieku w Zakładach Fajansu "Włocławek". Zdobiona dekoracją typu "kora", zaprojektowana przez Elżbietę Piwek-Białoborską (1922-1989), charakteryzującą się błękitnym fakturowym szkliwieniem. Całość utrzymana w brązowo-morskiej kolorystyce, tworzącej abstrakcyjny wzór. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 572.0 g |
| Maker | "Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek |
Elżbieta Piwek-Białoborska
"Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek, faience painted underglaze, 5 x 30 x 30 cm
Patera dekoracyjna
| Artist | Elżbieta Piwek-Białoborska |
|---|---|
| Artist's Life | (1922 - 1989) |
| Title | Patera dekoracyjna |
| Executed on | 1960s |
| Material, base | faience painted underglaze |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 5 x 30 x 30 cm. diameter:30 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | uszczerbki szkliwa, pęknięcia w malaturze, przebarwienia |
| Style | design |
| Signature | na spodzie oznaczenie wytwórni, stempel: 'Hand painted | made in poland', odręczny napis: '122/6355' |
| Other Notes | Patera dekoracyjna wykonana w latach 60. XX wieku w Zakładach Fajansu "Włocławek". Zdobiona dekoracją typu "kora", zaprojektowana przez Elżbietę Piwek-Białoborską (1922-1989), charakteryzującą się błękitnym fakturowym szkliwieniem. Całość utrzymana w brązowo-morskiej kolorystyce, tworzącej abstrakcyjny wzór. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 572.0 g |
| Maker | "Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek |