Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Elżbieta Piwek-Białoborska
Patera dekoracyjna
"Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek, faience painted underglaze, 4 x 24 x 24 cm
| Artist | Elżbieta Piwek-Białoborska |
|---|---|
| Artist's Life | (1922 - 1989) |
| Title | Patera dekoracyjna |
| Executed on | lata 60.-70. XX w. |
| Material, base | faience painted underglaze |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 4 x 24 x 24 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | siatka spękań, ubytek szkliwa na lustrze, wyszczerbienia na rancie, przebarwienia |
| Style | design |
| Signature | na spodzie onaczenie wytwóni, stempel: 'HAND PAINTED | 6493' |
| Other Notes | Patera wykonana w Zakładach Fajansu "Włocławek" we Włocławku w latach 60.-70. XX wieku. Prezentowany egzemplarz charakteryzuje się dekoracją typu "kora", która została opracowana przez Elżbietę Piwek-Białoborską (1922-1989). Niebieskie fakturowe szkliwienie zostało zastosowane na szaro-pomarańczowym tle. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 440.0 g |
| Maker | "Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek |
Elżbieta Piwek-Białoborska
"Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek, faience painted underglaze, 4 x 24 x 24 cm
Patera dekoracyjna
| Artist | Elżbieta Piwek-Białoborska |
|---|---|
| Artist's Life | (1922 - 1989) |
| Title | Patera dekoracyjna |
| Executed on | lata 60.-70. XX w. |
| Material, base | faience painted underglaze |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | 4 x 24 x 24 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | siatka spękań, ubytek szkliwa na lustrze, wyszczerbienia na rancie, przebarwienia |
| Style | design |
| Signature | na spodzie onaczenie wytwóni, stempel: 'HAND PAINTED | 6493' |
| Other Notes | Patera wykonana w Zakładach Fajansu "Włocławek" we Włocławku w latach 60.-70. XX wieku. Prezentowany egzemplarz charakteryzuje się dekoracją typu "kora", która została opracowana przez Elżbietę Piwek-Białoborską (1922-1989). Niebieskie fakturowe szkliwienie zostało zastosowane na szaro-pomarańczowym tle. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 440.0 g |
| Maker | "Wloclawek" Faience Factory in Wloclawek |