Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Patera dekoracyjna
metal, enamel, 6 x 30 x 30 cm
| Title | Patera dekoracyjna |
|---|---|
| Executed on | lata 60.-70. XX w. |
| Material, base | enamel, metal |
| Kind | platery |
| Dimensions | 6 x 30 x 30 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | miejscowe zmatowienia, przetarcia, pojedyncza dziura przy rancie, zabrudzenia farbą od spodu |
| Style | design |
| Other Notes | Patera dekoracyjna wykonana w latach 60.-70. XX wieku w Okulskiej Fabryce Naczyń Emaliowanych "Emalia". Obiekt emaliowany, o wyraźnej, artystycznej dekoracji, w której zastosowano kolorową, fakturową emalię nakrapianą na powierzchnię patery. Technika ta powoduje efekt swobodnego spływania barw, tworząc dynamiczny, abstrakcyjny wzór o unikatowym charakterze. Patera utrzymana w kolorystyce beżu i naturalnych, ziemistych tonów. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 600.0 g |
| Maker | OFNE "Emalia" |
metal, enamel, 6 x 30 x 30 cm
Patera dekoracyjna
| Title | Patera dekoracyjna |
|---|---|
| Executed on | lata 60.-70. XX w. |
| Material, base | enamel, metal |
| Kind | platery |
| Dimensions | 6 x 30 x 30 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | miejscowe zmatowienia, przetarcia, pojedyncza dziura przy rancie, zabrudzenia farbą od spodu |
| Style | design |
| Other Notes | Patera dekoracyjna wykonana w latach 60.-70. XX wieku w Okulskiej Fabryce Naczyń Emaliowanych "Emalia". Obiekt emaliowany, o wyraźnej, artystycznej dekoracji, w której zastosowano kolorową, fakturową emalię nakrapianą na powierzchnię patery. Technika ta powoduje efekt swobodnego spływania barw, tworząc dynamiczny, abstrakcyjny wzór o unikatowym charakterze. Patera utrzymana w kolorystyce beżu i naturalnych, ziemistych tonów. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 600.0 g |
| Maker | OFNE "Emalia" |