Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Stefan Sadowski
Para świeczników (tulei od świecznika)
"Sudety" Glassworks in Szczytna, soda glass, dyed in mass, w skład zestawu wchodzą: 2 świeczniki (12 x 14,5 x 14,5 cm)
| Artist | Stefan Sadowski |
|---|---|
| Artist's Life | (1941 - 2023) |
| Title | Para świeczników (tulei od świecznika) |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | w skład zestawu wchodzą: 2 świeczniki (12 x 14,5 x 14,5 cm) |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | lekkie zarysowania na spodzie obu świeczników, brak wysokiego trzonu do osadzenia świeczników |
| Style | design |
| Other Notes | Para szklanych form z barwionego w masie szkła sodowego w typie "antico", zaprojektowana przez Stefana Sadowskiego (1941-2023) i wykonana w Hucie Szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej w latach 70. XX wieku. Jest to przykład charakterystycznego dla projektanta połączenia prostej formy z wyrazistą kolorystyką. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1120.0 g |
| Maker | "Sudety" Glassworks in Szczytna |
Stefan Sadowski
"Sudety" Glassworks in Szczytna, soda glass, dyed in mass, w skład zestawu wchodzą: 2 świeczniki (12 x 14,5 x 14,5 cm)
Para świeczników (tulei od świecznika)
| Artist | Stefan Sadowski |
|---|---|
| Artist's Life | (1941 - 2023) |
| Title | Para świeczników (tulei od świecznika) |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | w skład zestawu wchodzą: 2 świeczniki (12 x 14,5 x 14,5 cm) |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | lekkie zarysowania na spodzie obu świeczników, brak wysokiego trzonu do osadzenia świeczników |
| Style | design |
| Other Notes | Para szklanych form z barwionego w masie szkła sodowego w typie "antico", zaprojektowana przez Stefana Sadowskiego (1941-2023) i wykonana w Hucie Szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej w latach 70. XX wieku. Jest to przykład charakterystycznego dla projektanta połączenia prostej formy z wyrazistą kolorystyką. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Net Weight | weight: 1120.0 g |
| Maker | "Sudety" Glassworks in Szczytna |