Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Officer sabre model 1921/22
Alfons Mann, Warsaw, wood, brass, steel, leather, 95 x 0 cm
Piękny egzemplarz szabli oficerskiej wz 21/22 z wytwórni A. Manna. Głownia kuta, szlifowana w jedną bruzdę sygnowana A. Mann. Oprawa w formie klasycznej dla wzoru 21/22, rękojeść obciągana czarną skórą nie zachował się druciany oplot. Jelec mosiężny z kabłąkiem dochodzącym do głowicy. Kapturek z długim warkoczem także wykonany z mosiądzu. Szabla ta wzorowana była na formie szabli podoficerskiej wz. 1921, różniła się od niej trzonem rękojeści obciąganym czarną cielęca skórą (również jaszczurem). Poprzeczne karbowania rękojeści wypełnione były splecionym podwójnie mosiężnym drucikiem. Szable dla oficerów produkowane były przez zakłady G. Borowskiego i A. Manna, warszawską Fabrykę Wyrobów Metalowych Konrada Jarnuszkiewicza i lwowską firmę 'ARMA' (produkującą rękojeści).
| Title | Officer sabre model 1921/22 |
|---|---|
| Executed on | interwar period |
| Material, base | wood, steel, brass, leather |
| Kind | militaria |
| Dimensions | h.: 95 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Style | antyki |
| Signature | manufactory mark: 'A. MANN' |
| Other Notes | lenght of blade: 82 cm, width of blade at the base: 2,8 cm |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Maker | Alfons Mann, Warsaw |
Alfons Mann, Warsaw, wood, brass, steel, leather, 95 x 0 cm
Officer sabre model 1921/22
| Title | Officer sabre model 1921/22 |
|---|---|
| Executed on | interwar period |
| Material, base | wood, steel, brass, leather |
| Kind | militaria |
| Dimensions | h.: 95 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Style | antyki |
| Signature | manufactory mark: 'A. MANN' |
| Other Notes | lenght of blade: 82 cm, width of blade at the base: 2,8 cm |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Poland |
| Maker | Alfons Mann, Warsaw |