Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Krystyna Piotrowska
"Reconstruction 1"
autooffset/paper, 64 x 94 cm
| Artist | Krystyna Piotrowska |
|---|---|
| Artist's Life | (b. 1949) |
| Title | "Reconstruction 1" |
| Date | 1977 |
| Medium | autooffset |
| Material, base | paper |
| Kind | grafika warsztatowa |
| Dimensions | 64 x 94 cm |
| Category Name | Graphic Art & Print-Multiple |
| Condition | work unframed |
| Style | figuracja |
| Signature | sugned, dated, numbered and described in pencil at the bottom: '"rekonstrukcja 1" 12/20 Krystyna Piotrowska 77 r.' |
| Other Notes |
signed on the reverse: 'Krystyna Piotrowska' ed. 12/20 |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
Krystyna Piotrowska
autooffset/paper, 64 x 94 cm
"Reconstruction 1"
| Artist | Krystyna Piotrowska |
|---|---|
| Artist's Life | (b. 1949) |
| Title | "Reconstruction 1" |
| Date | 1977 |
| Medium | autooffset |
| Material, base | paper |
| Kind | grafika warsztatowa |
| Dimensions | 64 x 94 cm |
| Category Name | Graphic Art & Print-Multiple |
| Condition | work unframed |
| Style | figuracja |
| Signature | sugned, dated, numbered and described in pencil at the bottom: '"rekonstrukcja 1" 12/20 Krystyna Piotrowska 77 r.' |
| Other Notes |
signed on the reverse: 'Krystyna Piotrowska' ed. 12/20 |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |