Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Kielich
"Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj, soda glass, dyed in mass, 18,50 x 16 x 16 cm
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Kielich |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 18.5 x 16 x 16 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | zarysowania i przetarcia, głębokie zarysowanie na spodzie |
| Style | design |
| Other Notes | Dekoracyjny kielich do koniaku, zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na ciemnoczerwony kolor. Forma nawiązuje do typowego kieliszka do koniaku o krótkiej, szerokiej nóżce i dużej czaszy o zwężonym wlewie. Całość stanowi przykład stylistyki o ekspresyjnej kolorystyce, charakterystycznej dla artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 707.0 g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj |
Zbigniew Horbowy
"Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj, soda glass, dyed in mass, 18,50 x 16 x 16 cm
Kielich
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Kielich |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 18.5 x 16 x 16 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | zarysowania i przetarcia, głębokie zarysowanie na spodzie |
| Style | design |
| Other Notes | Dekoracyjny kielich do koniaku, zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na ciemnoczerwony kolor. Forma nawiązuje do typowego kieliszka do koniaku o krótkiej, szerokiej nóżce i dużej czaszy o zwężonym wlewie. Całość stanowi przykład stylistyki o ekspresyjnej kolorystyce, charakterystycznej dla artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 707.0 g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj |