Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Kielich
"Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj, soda glass, dyed in mass, 30 x 16 x 16 cm
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Kielich |
| Executed on | 1960s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 30 x 16 x 16 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | drobne wady w szkle |
| Style | design |
| Other Notes | Kielich dekoracyjny zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na jasnoczerwony kolor. Charakteryzuje się smukłą nóżką i dużą czaszą kielicha. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 70. XX wieku, wyróżniającego się ekspresyjną kolorystyką typową dla twórczości artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 600.00 g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj |
Zbigniew Horbowy
"Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj, soda glass, dyed in mass, 30 x 16 x 16 cm
Kielich
| Artist | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Artist's Life | (1935 - 2019) |
| Title | Kielich |
| Executed on | 1960s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 30 x 16 x 16 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | drobne wady w szkle |
| Style | design |
| Other Notes | Kielich dekoracyjny zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na jasnoczerwony kolor. Charakteryzuje się smukłą nóżką i dużą czaszą kielicha. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 70. XX wieku, wyróżniającego się ekspresyjną kolorystyką typową dla twórczości artysty. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 600.00 g |
| Maker | "Barbara" Artistic Glassworks in Polanica Zdroj |