Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Stanisław Wiza
Kamionkowy zestaw do napojów
stoneware, Karafka: (29 x 14 x 11,5 cm)
5 kubkówi: (7,5 x 6 x 6 cm)
| Artist | Stanisław Wiza |
|---|---|
| Artist's Life | (1930 - 2018) |
| Title | Kamionkowy zestaw do napojów |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | stoneware |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | Karafka: (29 x 14 x 11,5 cm); 5 kubkówi: (7,5 x 6 x 6 cm) |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | dwa kubki z ubytkiem szkliwa wewnątrz, spękania na dzbanku, wada w masie dzbanka przy rancie, pęknięcie na rączce |
| Style | design |
| Other Notes | Kamionkowy zestaw do napojów zaprojektowany przez Stanisława Wizę (1930-2018). Zestaw składa się z dzbanka i pięciu szklanek, dekorowanych niebieskim szkliwieniem spływającym, układającym się w prosty, powtarzalny wzór. Dzban charakteryzuje się znacznie masywniejszą dolną częścią oraz analogicznie wyprofilowanym uchwytem. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 1186.00g |
| Maker | Spółdzielnia "Ceramika Artystyczna" w Bolesławcu |
Stanisław Wiza
stoneware, Karafka: (29 x 14 x 11,5 cm)
5 kubkówi: (7,5 x 6 x 6 cm)
Kamionkowy zestaw do napojów
| Artist | Stanisław Wiza |
|---|---|
| Artist's Life | (1930 - 2018) |
| Title | Kamionkowy zestaw do napojów |
| Executed on | 1970s |
| Material, base | stoneware |
| Kind | ceramika |
| Dimensions | Karafka: (29 x 14 x 11,5 cm); 5 kubkówi: (7,5 x 6 x 6 cm) |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | dwa kubki z ubytkiem szkliwa wewnątrz, spękania na dzbanku, wada w masie dzbanka przy rancie, pęknięcie na rączce |
| Style | design |
| Other Notes | Kamionkowy zestaw do napojów zaprojektowany przez Stanisława Wizę (1930-2018). Zestaw składa się z dzbanka i pięciu szklanek, dekorowanych niebieskim szkliwieniem spływającym, układającym się w prosty, powtarzalny wzór. Dzban charakteryzuje się znacznie masywniejszą dolną częścią oraz analogicznie wyprofilowanym uchwytem. |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Country | Polska |
| Net Weight | weight: 1186.00g |
| Maker | Spółdzielnia "Ceramika Artystyczna" w Bolesławcu |