Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Intercosmic form
cast/soda glass, dyed in mass, 40,50 x 14 x 13 cm
| Title | Intercosmic form |
|---|---|
| Executed on | 1960s |
| Medium | cast |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 40.5 x 14 x 13 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | Glass imperfections and minor chips |
| Style | design |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Net Weight | weight: 1168.00g |
cast/soda glass, dyed in mass, 40,50 x 14 x 13 cm
Intercosmic form
| Title | Intercosmic form |
|---|---|
| Executed on | 1960s |
| Medium | cast |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 40.5 x 14 x 13 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | Glass imperfections and minor chips |
| Style | design |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Net Weight | weight: 1168.00g |