Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
Dzban
soda glass, dyed in mass, 38 x 11,50 x 20 cm
| Title | Dzban |
|---|---|
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 38 x 11.5 x 20 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | liczne zarysowania, osad wewnątrz, pojedyncze wady w masie |
| Style | design |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Net Weight | weight: 1643.0 g |
soda glass, dyed in mass, 38 x 11,50 x 20 cm
Dzban
| Title | Dzban |
|---|---|
| Executed on | 1970s |
| Material, base | soda glass, dyed in mass |
| Kind | szkło |
| Dimensions | 38 x 11.5 x 20 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Condition | liczne zarysowania, osad wewnątrz, pojedyncze wady w masie |
| Style | design |
| Requires a permit to export outside of Poland | No |
| Net Weight | weight: 1643.0 g |