Art in Interiors

Nieważne, czy nasze mieszkanie urządzone jest w stylu vintage, industrialnym, skandynawskim czy jakimkolwiek innym. Sztuka pasuje do każdego wnętrza. Unikatowe dzieła nadają przestrzeniom wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru.

Wchodząc do mieszkania zwracamy uwagę na detale. To właśnie one budują klimat wnętrza, jego indywidualność. Dużo mówią o charakterze właściciela, jego zainteresowaniach, wartościach, zamiłowaniu do estetyki i piękna. Pozwalają mu wyrazić siebie. Obrazy, rzeźby, porcelanowe czy szklane formy dekoracyjne potrafią zamienić każde mieszkanie w prawdziwe wnętrzarskie arcydzieło. Nic nie zastąpi przyjemności codziennego obcowania ze sztuką. „Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki” – twierdził sam Leonardo da Vinci. Dodatkowy atut to bezpieczna lokata kapitału. Poza tym kupując dzieło sztuki w sprawdzonych miejscach, mamy pewność, że jest unikatowe i nie spotkamy takiej samej pracy nigdzie indziej.

Słynne kolekcje

Sztuką kochają otaczać się również znane osobistości. Jednym z największych miłośników sztuki w Hollywood jest Leonardo DiCaprio. Pierwszym zakupem aktora był obraz Jeana Michaela Basquiata, jednego z najwybitniejszych artystów sztuki współczesnej. DiCaprio posiada również dzieła Picassa, ale ma także największą kolekcję rzeźb polskiego artysty Stanisława Szukalskiego. O życiu rzeźbiarza wyprodukował nawet film, który obejrzeć można na platformie Netflix. Z kolei Madonna otacza się pracami takich twórców jak Frida Kahlo, Fernand Leger czy Tamara Łempicka. Obrazy tej polskiej artystki posiadają również takie gwiazdy jak Barbra Streisand czy Jack Nicholson. Piosenkarka Beyonce i jej mąż Jay-Z kolekcjonują za to dzieła twórców współczesnych m.in. Andy’ego Warhola czy Damiena Hirsta, jednego z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych artystów.

Moda na nowoczesność

Sztuka współczesna świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Na rynku wybór jest naprawdę szeroki. Abstrakcyjne formy, op-artowskie realizacje wykorzystujące grę iluzji optycznej, ale też dzieła młodych twórców czy nawet artystów tworzących w nurcie sztuki ulicy. Ta różnorodność sprawia, że naprawdę każdy znajdzie obiekt wyrażający jego indywidualny styl. Dzięki budowaniu kolekcji sztuki tworzymy też swoją prywatną historię. Nic więc nie może być bardziej unikatowe.

Ponadczasowa klasyka

Z kolei o wnętrzach klasycznych, urządzonych antykami, pamiątkami rodzinnymi, przechodzącymi z pokolenia na pokolenie, mówi się, że mają duszę. Każdy z obiektów opowiada niepowtarzalną historię. To więc idealna przestrzeń dla dzieł sztuki dawnych mistrzów. Hipnotyzujące portrety Jacka Malczewskiego, sceny bitew Juliusza Kossaka, niesamowite krajobrazy Meli Muter czy Włodzimierza Terlikowskiego. Takie wnętrze stanie się swoistym salonem sztuki, miejscem, w którym każdy spędzony dzień będzie wyjątkową podróżą do przeszłości.

Młodzi Mistrzowie

Dobrym początkiem rozpoczęcia przygody ze sztuką we wnętrzu są dzieła młodych twórców. Tematyka ich prac jest ogromnie różnorodna, od portretów i figuracji, motywy marynistyczne i pejzaże, po abstrakcję. Często w swojej twórczości podejmują aktualne tematy, komentując codzienną rzeczywistość. Wśród artystów, którzy pomimo młodego wieku zyskali już uznanie międzynarodowych odbiorców, są m.in. Lech Bator, Adam Wątor czy Sonia Ruciak.

SZTUKA ROBI WNĘTRZE

Aby kolekcjonować sztukę nie trzeba mieć dużego domu. Nawet w małym mieszkaniu, niewielkie dzieło sztuki stworzy niesamowity klimat. Dekorując wnętrza obrazami czy rzeźbami przede wszystkim warto kierować się własnymi upodobaniami i intuicją. Kupujmy to, co do nas przemawia, oddaje nasz charakter i uczucia. Przebywanie na co dzień z takimi dziełami będzie dla nas absolutną przyjemnością.