Newsletter
If you want to be up to date, sign up to receive our newsletter enter your email below.
Newsletter
A pair of pistols
wood, steel, 10,50 x 30,50 cm
Stosowane w okresie międzywojennym do pojedynków zgodnych z kodeksem honorowym Władysława Guziewicza; pistolety kapiszonowe wykonane w manufakturze Liege. Łoża krótkie, orzechowe, dolne okucia kolby z pojemnikiem. Kolba dekorowana karbowaniem, które polepszało uchwyt broni. Pudło z orzecha wykonane, na pokrywie monogram właściciela. Lufy broni ośmioboczne gwintowane. W jednym z egzemplarzy nie jest w pełni sprawny Zamek kapiszonowy – kurek nie zatrzymuje się w pozycji otwartej. Lufy opatrzone puncą rusznikarską wytwórni w Liege: litery ELG umieszczone w owalu
| Title | A pair of pistols |
|---|---|
| Executed on | interwar period |
| Material, base | wood, steel |
| Kind | militaria |
| Dimensions | 10.5 x 30.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Style | antyki |
| Other Notes | 10.5 x 30.5 cm, caliber: 15 mm, cassette dimensions: 6 x 27.5 x 36.3 cm, |
| Requires a permit to export outside of Poland | Yes |
| Country | Francja |
| Maker | Manufaktura Liège |
wood, steel, 10,50 x 30,50 cm
A pair of pistols
| Title | A pair of pistols |
|---|---|
| Executed on | interwar period |
| Material, base | wood, steel |
| Kind | militaria |
| Dimensions | 10.5 x 30.5 cm |
| Category Name | Decorative Arts |
| Style | antyki |
| Other Notes | 10.5 x 30.5 cm, caliber: 15 mm, cassette dimensions: 6 x 27.5 x 36.3 cm, |
| Requires a permit to export outside of Poland | Yes |
| Country | Francja |
| Maker | Manufaktura Liège |