MONIKA SKORUPSKA

Założycielka studia ceramicznego Mosko Ceramics, łączy w swoich produktach pasję do ceramiki i malarstwa, tworząc niepowtarzalne naczynia. W swojej działalności posługuje się metodą tradycyjnego złocenia ceramiki. W projektach często inspiruje się japońską kaligrafią oraz przedmiotami codziennego użytku. Ceramiczka wyrabia swoje przedmioty z porcelany – zarówno ręcznie, jak i z form.

O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

"Praca z ceramiką to próba okiełznania materiału a czasem pozwolenie mu na działanie wbrew mej woli. Porcelana, jako gatunek najbardziej wrażliwy, a przez to również najbardziej podatny na działanie wyobraźni, jest dla mnie szczególnie ciekawa. Jej śnieżna biel w spotkaniu z moją nadwrażliwością na kolor doprowadza na skraj możliwości jej barwienia i do przesuwania granic technicznej poprawności. Doświadczenia w dziedzinie biżuterii, pozwalają mi na estetyczną przesadę bez wyrzutów sumienia. Moje obiekt są przeniesieniem malarskiej ekspresji w trzeci wymiar. Forma jest często jedynie pretekstem do pokazania obrazu. Zestawianie barw w kontraście, błysku szlachetnych metali z matem naczynia, form organicznych z geometrycznymi - te zabiegi otwierają dla mnie nowe możliwości w tworzeniu obiektów coraz bardziej abstrakcyjnych w wyrazie, a zarazem o jasno określonej funkcji i w pełni użytkowych".

NAJNOWSZE PRACE

"Projektuję i wykonuję przedmioty, które są naczyniami towarzyszącymi w codziennym życiu odbiorcy. Mają sprawiać przyjemność, być radością z codziennych rytuałów i dodawać im rangi celebracji. Wierzę w piękno, i w to, że zachwyt, który dzięki niemu doświadczamy przybliża nas do lepszego życia".

TYLKO W DESA HOME

Sztuka i design tworzą wnętrze. Czasami jeden detal potrafi zmienić charakter przestrzeni i samopoczucie przebywających w nim osób. DESA HOME TODAY to kolekcja o współczesności, o inspiracji naturą, o bliskości i szukaniu własnego głosu wśród masowej powtarzalności. Sztuka XXI wieku to renesans tradycyjnych technik rzemieślniczych. To ukłon w kierunku naturalnych, organicznych i zrównoważonych materiałów. To dbałość o najmniejszy detal. DESA Home. Prezentuje najnowszy projekt TODAY, w którym łączymy siły z wybitnymi polskimi artystami i rzemieślnikami, którzy stworzyli dla nas wyjątkowe, unikatowe serie obiektów dostępnych wyłącznie w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnie, w showroomie.

Fot. Michał Lichtański