ADA SOKÓŁ

Ada Sokół to artystka i projektantka, która sukcesywnie zdobywa popularność w branży 3D. Jej prace często balansują na granicy realizmu i fantastyki, tworząc portal przez który widz może przenieść się do świata jej wyobraźni. Swoje poczucie estetyki Ada buduje na zmysłowych, delikatnych i niemal żywych obrazach. Każdy z nich jest ultra-sensorycznym doświadczeniem, osadzonym w futurystycznych i przypominających sen sceneriach. Jej projekty wyróżniają się dopracowanymi konceptami i dbałością o detale. W obrębie kompozycji są obecne zaczerpnięte z natury elementy, magiczne stworzenia i perspektywy zmuszające obserwatora do ponownego spojrzenia.

MIĘDZYNARODOWE SUKCESY

Ada, będąc samoukiem i niezależną artystką, szybko stała się rozchwytywanym nazwiskiem w środowisku 3D. Jej prace pojawiały się w galeriach sztuki na całym świecie, od Pekinu po Los Angeles, a na koncie ma współpracę z takimi markami jak Apple, Louis Vuitton, Burberry, Valentino, Rimowa czy Gentle Monster. Tworzy dla nich globalne kampanie reklamowe, animacje oraz instalacje multimedialne.
Aktywizm i wątki społczene mają duży wpływ na twórczość artystyki - w swoich projektach i wystąpieniach przemyca komentarze dotyczące wpływu człowieka na planetę. Nieustanie eksploruje te obszary, wiedzę przekuwają w działanie w duchu odpowiedzialności za środowisko i przyszłość planety.

O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

„Gdy zapada noc, te nocne stworzenia wyłaniają się z mroku i pędzą ku światłu z nieznanych powodów. Ćmy kojarzone są z wiarą i determinacją. Nieugięte, sumiennie podążają za światłem księżycowym lub sztucznym nawet jeśli oznacza to narażanie ich życia. Z drugiej strony ćma stała się symbolem wrażliwości, kruchości zarówno ciała jak i umysłu. Podkreślając znaczenie czujności i determinacji, zwyczaje tych nocnych owadów ostrzegają nas również moralnie przed autodestrukcyjnymi tendencjami ślepej wiary. Części komputerowe, na których stoi Luna, zapewniają równowagę pomiędzy naturą, techniką oraz narzędziami, które dają jej digitalowe życie. Luna to również żeńskie imię wywodzące się wprost od łacińskiego słowa „księżyc”. W mitologii rzymskiej Luna jest boginią, boskim ucieleśnieniem księżyca. Bóstwo to uznawane jest za obrońcę stworzeń rozpaczliwie tęskniących za światłem księżyca.”

TYLKO W DESA HOME

Sztuka i design tworzą wnętrze. Czasami jeden detal potrafi zmienić charakter przestrzeni i samopoczucie przebywających w nim osób. DESA HOME TODAY to kolekcja o współczesności, o inspiracji naturą, o bliskości i szukaniu własnego głosu wśród masowej powtarzalności. Sztuka XXI wieku to renesans tradycyjnych technik rzemieślniczych. To ukłon w kierunku naturalnych, organicznych i zrównoważonych materiałów. To dbałość o najmniejszy detal. DESA Home. Prezentuje najnowszy projekt TODAY, w którym łączymy siły z wybitnymi polskimi artystami i rzemieślnikami, którzy stworzyli dla nas wyjątkowe, unikatowe serie obiektów dostępnych wyłącznie w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnie, w showroomie.

Fot. Michał Lichtański