REST STUDIO

REST studio tworzą Dominika Gacka i Julia Piekarska. Główny obszar ich działania to tkactwo. Dziewczyny projektują i wykonują ręcznie materiały o bogatej, haptycznej strukturze, z możliwie jak najbardziej naturalnych, łagodnych dla środowiska surowców. Poszukują piękna w przedmiotach nie tylko wzrokowo, ale też, a może głównie, poprzez dotyk, tak bardzo zaniedbany w czasach gładkich „dotykowych” ekranów i świata przeniesionego w sferę online. Tkanina może drażnić, koić, masować, łaskotać…

O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

Dominika i Julia eksperymentowanie z tradycyjnym tkaniem na krośnie rozpoczęły w trakcie studiów. Pierwszym wspólnym projektem był Green Yarns Lab, którego celem było zaprojektowanie wysoce taktylnych tkanin z naturalnych włókien barwionych roślinami. W 2020 roku został pokazany szerszej publiczności podczas finału konkursu make me! organizowanego w ramach Łódź Design Festival.

NAJNOWSZE PRACE

Poprzez manipulowanie technikami tkackimi, chcą wprowadzać nowe, wyszukane struktury do wnętrz, mebli, akcesoriów. Swoje projekty wykonują bazując na tradycyjnych technikach tkackich, używając analogowych krosien nicielnicowych. Poszukują także sposobu na wykorzystanie resztek przędzy po tkaniu i redukcję odpadów, tworząc nowy materiał w ramach projektu Restki. Serendypia, szczęśliwy traf dokonywania przypadkowych odkryć dobrze opisuje tok tworzenia projektów REST. Uważna obserwacja i dostrzeżenie pożądanej interakcji między kolorem, splotem i rodzajem przędzy zdaje się być najprzyjemniejszym momentem całego procesu.

TYLKO W DESA HOME

Sztuka i design tworzą wnętrze. Czasami jeden detal potrafi zmienić charakter przestrzeni i samopoczucie przebywających w nim osób. DESA HOME TODAY to kolekcja o współczesności, o inspiracji naturą, o bliskości i szukaniu własnego głosu wśród masowej powtarzalności. Sztuka XXI wieku to renesans tradycyjnych technik rzemieślniczych. To ukłon w kierunku naturalnych, organicznych i zrównoważonych materiałów. To dbałość o najmniejszy detal. DESA Home. Prezentuje najnowszy projekt TODAY, w którym łączymy siły z wybitnymi polskimi artystami i rzemieślnikami, którzy stworzyli dla nas wyjątkowe, unikatowe serie obiektów dostępnych wyłącznie w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnie, w showroomie.

Fot. materiały własne REST studio