P55MIRRORS

P55 Mirrors to autorska pracownia luster rzemieślniczych prowadzona przez Beatę Ludwin i Łukasza Wołka. Działają od 2020 roku w Toruniu. Pracują wspólnie już od jakiegoś czasu, studiowali na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Beata – konserwację dzieł sztuki, Łukasz – rzeźbę. Różnorodne doświadczenia z zakresu działań wizualnych oraz projektowych dały początek ich wspólnej pracy. Łączą wspólne zainteresowania i różne wrażliwości. Obserwują, słuchają, rozmawiają. Pracują razem ścierając się twórczo. Tak powstają ich lustra – autorsko zaprojektowane i indywidualne opracowane, a przez to niepowtarzalne i unikatowe.

Fot. materiały własne P55 Mirrors

O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

"Lustra wytwarzamy ręcznie w tradycyjnych technikach szklarskich i pozłotniczych, będących zarówno bazą jak również obszarem nowych interpretacji oraz poszukiwań. Wykonanie podlewu srebrnego czy też pozłocenie szkła płatkami złota wymaga precyzji i skupienia. To, co stanowi równie ważny element tej pracy to swoboda kreacji - proces twórczy decydujący o indywidualnym charakterze każdego z luster"

NAJNOWSZE PRACE

"Dążymy do rozszerzenia definicji przedmiotu i pogłębienia relacji pomiędzy przedmiotem a jego użytkownikiem. Koncentrujemy się na lustrach ze względu na bogactwo ciekawych aspektów z obszarów wizualnych, użytkowych, a także znaczeniowych i historycznych. Próbujemy przesunąć granicę postrzegania luster jako przedmiotów o cechach wyłącznie utylitarnych. W naszej pracowni przywracamy do życia dawne rzemiosło – dekorowanie szkła. Istotną rolę odgrywają również konteksty wynikające z procesu twórczego, takie jak uważność, błąd, czas, pauza czy kontrolowany przypadek. Podążamy za materią".

TYLKO W DESA HOME

Sztuka i design tworzą wnętrze. Czasami jeden detal potrafi zmienić charakter przestrzeni i samopoczucie przebywających w nim osób. DESA HOME TODAY to kolekcja o współczesności, o inspiracji naturą, o bliskości i szukaniu własnego głosu wśród masowej powtarzalności. Sztuka XXI wieku to renesans tradycyjnych technik rzemieślniczych. To ukłon w kierunku naturalnych, organicznych i zrównoważonych materiałów. To dbałość o najmniejszy detal. DESA Home. Prezentuje najnowszy projekt TODAY, w którym łączymy siły z wybitnymi polskimi artystami i rzemieślnikami, którzy stworzyli dla nas wyjątkowe, unikatowe serie obiektów dostępnych wyłącznie w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnie, w showroomie.

Fot. Michał Lichtański