Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Lucyna Pijaczewska
Zestaw do napojów
Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, szkło sodowe, barwione w masie, w skład zestawu wchodzą: dzbanek (24 x 11 x 19 cm), 6 szklanek (11 x 6,5 x 6,5 cm)
| Autor | Lucyna Pijaczewska |
|---|---|
| Daty życia autora | (ur. 1950) |
| Tytuł | Zestaw do napojów |
| Okres wyprodukowania | lata 70.-80. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | w skład zestawu wchodzą: dzbanek (24 x 11 x 19 cm), 6 szklanek (11 x 6,5 x 6,5 cm) |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | pęknięcie przy uchwycie i odprysk na spodzie dzbanka, zarysowania, szklanki różnią się nieznacznie wysokością |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Zestaw do napojów, projektu Lucyny Pijaczewskiej (ur.1950), należącej do grona artystów, którzy w latach 70. XX. wieku zajmowali się projektowaniem designerskich szkieł artystycznych. Była uczennicą Zbigniewa Horbowego (1935-2019), co wyraźnie wpłynęło na jej wyczucie formy i eksperymentalne podejście do materiału. W latach 1975–1979 jako projektantka związana była z Hutą Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju. Prezentowany zestaw, składający się z dzbanka i sześciu szklanek został wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na intensywny, bordowy kolor. Forma naczyń charakteryzuje się pofalowanym kształtem z pierścieniami na korpusie. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 2918.0 g |
| Producent | Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej |
Lucyna Pijaczewska
Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, szkło sodowe, barwione w masie, w skład zestawu wchodzą: dzbanek (24 x 11 x 19 cm), 6 szklanek (11 x 6,5 x 6,5 cm)
Zestaw do napojów
| Autor | Lucyna Pijaczewska |
|---|---|
| Daty życia autora | (ur. 1950) |
| Tytuł | Zestaw do napojów |
| Okres wyprodukowania | lata 70.-80. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | w skład zestawu wchodzą: dzbanek (24 x 11 x 19 cm), 6 szklanek (11 x 6,5 x 6,5 cm) |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | pęknięcie przy uchwycie i odprysk na spodzie dzbanka, zarysowania, szklanki różnią się nieznacznie wysokością |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Zestaw do napojów, projektu Lucyny Pijaczewskiej (ur.1950), należącej do grona artystów, którzy w latach 70. XX. wieku zajmowali się projektowaniem designerskich szkieł artystycznych. Była uczennicą Zbigniewa Horbowego (1935-2019), co wyraźnie wpłynęło na jej wyczucie formy i eksperymentalne podejście do materiału. W latach 1975–1979 jako projektantka związana była z Hutą Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju. Prezentowany zestaw, składający się z dzbanka i sześciu szklanek został wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na intensywny, bordowy kolor. Forma naczyń charakteryzuje się pofalowanym kształtem z pierścieniami na korpusie. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 2918.0 g |
| Producent | Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej |