Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Wazon
Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju, szkło sodowe, barwione w masie, 28,50 x 10 x 10 cm
| Autor | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Daty życia autora | (1935 Łanczyn - 2019 Polanica-Zdrój) |
| Tytuł | Wazon |
| Okres wyprodukowania | lata 70. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 28,5 x 10 x 10 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | punktowe odpryski szkła, zarysowania, nieoszlifowany ślad po piszczeli |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Wazon zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na kolor pomarańczowy- ciemniejszy przy rancie i jaśniejszy w dolnej części. Forma charakteryzuje się zaokrąglonym pierścieniem pomiędzy podstawą a prostą szyjką. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 70. XX wieku, wyróżniającego się ekspresyjną kolorystyką typową dla twórczości artysty. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1293.0 g |
| Producent | Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju |
Zbigniew Horbowy
Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju, szkło sodowe, barwione w masie, 28,50 x 10 x 10 cm
Wazon
| Autor | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Daty życia autora | (1935 Łanczyn - 2019 Polanica-Zdrój) |
| Tytuł | Wazon |
| Okres wyprodukowania | lata 70. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 28,5 x 10 x 10 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | punktowe odpryski szkła, zarysowania, nieoszlifowany ślad po piszczeli |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Wazon zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na kolor pomarańczowy- ciemniejszy przy rancie i jaśniejszy w dolnej części. Forma charakteryzuje się zaokrąglonym pierścieniem pomiędzy podstawą a prostą szyjką. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 70. XX wieku, wyróżniającego się ekspresyjną kolorystyką typową dla twórczości artysty. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1293.0 g |
| Producent | Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju |