Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Wazon
Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, szkło sodowe, barwione w masie, 23,50 x 11 x 11 cm
| Autor | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Daty życia autora | (1935 Łanczyn - 2019 Polanica-Zdrój) |
| Tytuł | Wazon |
| Okres wyprodukowania | lata 70.-80. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 23,5 x 11 x 11 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | drobne rysy |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Żółty wazon ze szkła sodowego barwionego w masie, wykonany w technice szkła warstwowego. Projekt Zbigniewa Horbowego (1935-2019) i zrealizowany w Hucie Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej w latach 70–80. XX wieku. Wazon tanowi przykład charakterystycznego dla projektanta zamiłowania do prostych form i intensywnej kolorystyki. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1033.00 g |
| Producent | Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej |
Zbigniew Horbowy
Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, szkło sodowe, barwione w masie, 23,50 x 11 x 11 cm
Wazon
| Autor | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Daty życia autora | (1935 Łanczyn - 2019 Polanica-Zdrój) |
| Tytuł | Wazon |
| Okres wyprodukowania | lata 70.-80. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 23,5 x 11 x 11 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | drobne rysy |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Żółty wazon ze szkła sodowego barwionego w masie, wykonany w technice szkła warstwowego. Projekt Zbigniewa Horbowego (1935-2019) i zrealizowany w Hucie Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej w latach 70–80. XX wieku. Wazon tanowi przykład charakterystycznego dla projektanta zamiłowania do prostych form i intensywnej kolorystyki. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1033.00 g |
| Producent | Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej |