Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Kazimierz Krawczyk
Wazon
Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju, szkło sodowe, barwione w masie, 36 x 14 x 14 cm
| Autor | Kazimierz Krawczyk |
|---|---|
| Daty życia autora | (1948 - 2018 ) |
| Tytuł | Wazon |
| Okres wyprodukowania | lata 60.-70. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 36 x 14 x 14 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | pęcherze powietrza w masie, przebarwienie szkła u dołu |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Wazon zaprojektowany przez Kazimierza Krawczyka (1948-2018) w Hucie Szkła Sodowego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na czerwony kolor, który występuje w różnych odcieniach tworząc efekt gradientu. Charakteryzuje się szerokim brzuścem i wysmukloną szyjką z rozszerzającym się wlewem. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 60.-70. XX wieku. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1173,00 g |
| Producent | Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju |
Kazimierz Krawczyk
Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju, szkło sodowe, barwione w masie, 36 x 14 x 14 cm
Wazon
| Autor | Kazimierz Krawczyk |
|---|---|
| Daty życia autora | (1948 - 2018 ) |
| Tytuł | Wazon |
| Okres wyprodukowania | lata 60.-70. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 36 x 14 x 14 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | pęcherze powietrza w masie, przebarwienie szkła u dołu |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Wazon zaprojektowany przez Kazimierza Krawczyka (1948-2018) w Hucie Szkła Sodowego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na czerwony kolor, który występuje w różnych odcieniach tworząc efekt gradientu. Charakteryzuje się szerokim brzuścem i wysmukloną szyjką z rozszerzającym się wlewem. Całość stanowi przykład polskiego wzornictwa szklarskiego lat 60.-70. XX wieku. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1173,00 g |
| Producent | Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju |