Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Wazon "Izolator"
Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej, szkło sodowe, barwione w masie, 27,50 x 11 x 11 cm
| Autor | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Daty życia autora | (1935 Łanczyn - 2019 Polanica-Zdrój) |
| Tytuł | Wazon "Izolator" |
| Okres wyprodukowania | lata 60.-70. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 27,5 x 11 x 11 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | pojedyncze zarysowania i pęcherzyki powietrza w masie |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Wazon "Izolator" projektu Zbigniewa Horbowego (1935- 2019) to przykład polskiego wzornictwa szkła z lat 60.-70. XX wieku. Wykonany z ręcznie formowanego szkła sodowego, barwionego w masie na bordowo, powstał w Hucie Szkła 'Sudety' w Szczytnej. Forma i nazwa obiektu nawiązują do ceramicznych izolatorów stosowanych przy liniach wysokiego napięcia. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1069.0 g |
| Producent | Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej |
Zbigniew Horbowy
Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej, szkło sodowe, barwione w masie, 27,50 x 11 x 11 cm
Wazon "Izolator"
| Autor | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Daty życia autora | (1935 Łanczyn - 2019 Polanica-Zdrój) |
| Tytuł | Wazon "Izolator" |
| Okres wyprodukowania | lata 60.-70. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 27,5 x 11 x 11 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | pojedyncze zarysowania i pęcherzyki powietrza w masie |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Wazon "Izolator" projektu Zbigniewa Horbowego (1935- 2019) to przykład polskiego wzornictwa szkła z lat 60.-70. XX wieku. Wykonany z ręcznie formowanego szkła sodowego, barwionego w masie na bordowo, powstał w Hucie Szkła 'Sudety' w Szczytnej. Forma i nazwa obiektu nawiązują do ceramicznych izolatorów stosowanych przy liniach wysokiego napięcia. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1069.0 g |
| Producent | Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej |