Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Zbigniew Horbowy
Wazon "Cyntia"
Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, szkło sodowe, barwione w masie, 23 x 17 x 17 cm
| Autor | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Daty życia autora | (1935 Łanczyn - 2019 Polanica-Zdrój) |
| Tytuł | Wazon "Cyntia" |
| Okres wyprodukowania | lata 70. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 23 x 17 x 17 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | wady szkła wewnątrz, pojedyncze przetarcia |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Wazon "Cyntia" zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara". Obiekt charakteryzuje się szerokim brzuścem i rozszerzającym się ku górze wlewem oraz wysoką podstawą. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na wiśniowy kolor. Jest przykładem zastosowania ekspresyjnej kolorystyki, typowej dla artysty. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1522.0 g |
| Producent | Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju |
Zbigniew Horbowy
Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, szkło sodowe, barwione w masie, 23 x 17 x 17 cm
Wazon "Cyntia"
| Autor | Zbigniew Horbowy |
|---|---|
| Daty życia autora | (1935 Łanczyn - 2019 Polanica-Zdrój) |
| Tytuł | Wazon "Cyntia" |
| Okres wyprodukowania | lata 70. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 23 x 17 x 17 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | wady szkła wewnątrz, pojedyncze przetarcia |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Wazon "Cyntia" zaprojektowany przez Zbigniewa Horbowego (1935-2019) w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara". Obiekt charakteryzuje się szerokim brzuścem i rozszerzającym się ku górze wlewem oraz wysoką podstawą. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na wiśniowy kolor. Jest przykładem zastosowania ekspresyjnej kolorystyki, typowej dla artysty. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1522.0 g |
| Producent | Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju |