Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak
Wazon "Calypso"
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, natrysk wybierany/porcelana, 36 x 13 x 11,50 cm
| Autor | Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak |
|---|---|
| Daty życia autora | (1931 Rajowice - 2003 Wałbrzych) |
| Tytuł | Wazon "Calypso" |
| Okres wyprodukowania | lata 60. XX w. |
| Technika | natrysk wybierany |
| Materiał | porcelana |
| Rodzaj | porcelana |
| Wymiary | 36 x 13 x 11,5 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | punktowa wada w masie, minimalne odpryski malatury |
| Styl | design |
| Sygnatura | na spodzie oznaczenie wytwórni, odręczny napis: 'C-516-1240 | 31' |
| Opis szczegółowy | Wazon "Calypso" zaprojektowany przez Zbigniewę Śliwowską- Wawrzyniak (1931-2003) w Zakładach Porcelany Stołowej "Ćmielów" w 1957 roku. Forma wazonu charakteryzuje się pękatym korpusem, ażurowym prześwitem po środku i asymetrycznym wlewem. Pokryty bordową malaturą natryskową z wybieraną dekoracją. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 935.0 g |
| Producent | Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie |
Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, natrysk wybierany/porcelana, 36 x 13 x 11,50 cm
Wazon "Calypso"
| Autor | Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak |
|---|---|
| Daty życia autora | (1931 Rajowice - 2003 Wałbrzych) |
| Tytuł | Wazon "Calypso" |
| Okres wyprodukowania | lata 60. XX w. |
| Technika | natrysk wybierany |
| Materiał | porcelana |
| Rodzaj | porcelana |
| Wymiary | 36 x 13 x 11,5 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | punktowa wada w masie, minimalne odpryski malatury |
| Styl | design |
| Sygnatura | na spodzie oznaczenie wytwórni, odręczny napis: 'C-516-1240 | 31' |
| Opis szczegółowy | Wazon "Calypso" zaprojektowany przez Zbigniewę Śliwowską- Wawrzyniak (1931-2003) w Zakładach Porcelany Stołowej "Ćmielów" w 1957 roku. Forma wazonu charakteryzuje się pękatym korpusem, ażurowym prześwitem po środku i asymetrycznym wlewem. Pokryty bordową malaturą natryskową z wybieraną dekoracją. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 935.0 g |
| Producent | Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie |