Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Różni artyści
"Teka autolitografii Artystów Legionistów 1934"
autolitografia/papier, 42 x 35,40 cm
| Autor | Różni artyści |
|---|---|
| Tytuł | "Teka autolitografii Artystów Legionistów 1934" |
| Czas powstania | 1934 |
| Technika | autolitografia |
| Materiał | papier |
| Rodzaj | grafika warsztatowa |
| Wymiary | 42 x 35,4 cm (etui) |
| Typ obiektu | grafika |
| Styl | grafika dawna |
| Sygnatura | każda plansza opisana i sygnowana ołówkiem |
| Opis szczegółowy |
Teka wydana została w 1934 roku w Krakowie przez Sekcję Plastyków Legionistów i towarzyszyła Historycznej Wystawie Legionów Polskich w Muzeum Narodowym w Krakowie. Teka w oryginalnej obwolucie zawierająca 10 z 15 litografii: 1. Stanisław Dąbrowski, Beseralczyk (dwie odbitki) 2. Franciszek Jaźwiecki, W okopach pod Koszyszczami 3. Stanisław Janowski, Fragment cmentarza w Wołczecku 4. Kazimierz Dzieliński, Braterstwo ognia 5. Tadeusz Seweryn, Apoteoza 6. Stanisław Kamocki, Stanowisko obserwatora I 7. Stanisław Kamocki, Stanowisko obserwatora II 8. Franciszek Jaźwiecki, Okopy pod Konarami 9. Tadeusz Korpal, Ranny |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
Różni artyści
autolitografia/papier, 42 x 35,40 cm
"Teka autolitografii Artystów Legionistów 1934"
| Autor | Różni artyści |
|---|---|
| Tytuł | "Teka autolitografii Artystów Legionistów 1934" |
| Czas powstania | 1934 |
| Technika | autolitografia |
| Materiał | papier |
| Rodzaj | grafika warsztatowa |
| Wymiary | 42 x 35,4 cm (etui) |
| Typ obiektu | grafika |
| Styl | grafika dawna |
| Sygnatura | każda plansza opisana i sygnowana ołówkiem |
| Opis szczegółowy |
Teka wydana została w 1934 roku w Krakowie przez Sekcję Plastyków Legionistów i towarzyszyła Historycznej Wystawie Legionów Polskich w Muzeum Narodowym w Krakowie. Teka w oryginalnej obwolucie zawierająca 10 z 15 litografii: 1. Stanisław Dąbrowski, Beseralczyk (dwie odbitki) 2. Franciszek Jaźwiecki, W okopach pod Koszyszczami 3. Stanisław Janowski, Fragment cmentarza w Wołczecku 4. Kazimierz Dzieliński, Braterstwo ognia 5. Tadeusz Seweryn, Apoteoza 6. Stanisław Kamocki, Stanowisko obserwatora I 7. Stanisław Kamocki, Stanowisko obserwatora II 8. Franciszek Jaźwiecki, Okopy pod Konarami 9. Tadeusz Korpal, Ranny |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |