Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2011 otrzymał stypendium Prezydenta Wrocławia, a w 2012 Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. W 2014 obronił dyplom magisterski z zakresu rzeźby, który zrealizował w pracowni dyplomującej prowadzonej przez prof. Janusza Kucharskiego. W latach 2014-2017 student Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich na wrocławskiej ASP. W 2016 zatrudniony na macierzystej uczelni w I Pracowni Rzeźby, gdzie współprowadzi zajęcia z przedmiotów: rzeźba oraz rysunkowy warsztat rzeźbiarski. W 2019 uczestniczył w zagranicznych rezydencjach artystycznych: The Maple Terrace Residency, Brooklyn, Nowy Jork, USA oraz Chitrashala, Rajasthan, Indie. W 2021 obronił stopień doktora w dziedzinie Sztuki w dyscyplinie Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki.