Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Czesław Zuber
Popielnica
Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, szkło sodowe, barwione w masie, 8 x 13,50 x 13,50 cm
| Autor | Czesław Zuber |
|---|---|
| Daty życia autora | (ur. 1948) |
| Tytuł | Popielnica |
| Okres wyprodukowania | lata 70. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 8 x 13,5 x 13,5 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | nieoszlifowany ślad po piszczeli |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Popielnica "Osiołek" zaprojektowana przez Czesława Zubera (ur. 1948) w latach 70. XX wieku w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Obiekt formowany ręcznie ze szkła sodowego, barwionego w masie. Wazon wyróżnia się charakterystycznym dla artysty falującym rantem, przypominającym uszy osła. Jego ekspresyjna forma i oryginalny kształt nadają naczyniu dekoracyjny wyraz. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 548.0 g |
| Producent | Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju |
Czesław Zuber
Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, szkło sodowe, barwione w masie, 8 x 13,50 x 13,50 cm
Popielnica
| Autor | Czesław Zuber |
|---|---|
| Daty życia autora | (ur. 1948) |
| Tytuł | Popielnica |
| Okres wyprodukowania | lata 70. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 8 x 13,5 x 13,5 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | nieoszlifowany ślad po piszczeli |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Popielnica "Osiołek" zaprojektowana przez Czesława Zubera (ur. 1948) w latach 70. XX wieku w Hucie Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju. Obiekt formowany ręcznie ze szkła sodowego, barwionego w masie. Wazon wyróżnia się charakterystycznym dla artysty falującym rantem, przypominającym uszy osła. Jego ekspresyjna forma i oryginalny kształt nadają naczyniu dekoracyjny wyraz. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 548.0 g |
| Producent | Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju |