Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Paweł Susid
"Zestaw kolorów nr 98" z cyklu "Alfabety barwne"
akryl/płótno, 50 x 50 cm
„Decyzja o malowaniu na wszelkie tematy dotyczące mnie, ale również moich współczesnych, była dla mnie kluczowa. Dzięki mojej metodzie mogłem realizować swoje przekonanie, że żadna sztuka nie jest w stanie przekroczyć swojego czasu. Każdy następny obraz był sprawdzianem słuszności tego podstawowego założenia. Poczynając od spraw uniwersalnych, próbowałem malować na każdy temat, który mnie zajmował w danym momencie: o miłości, seksie, malarstwie, historii, a nawet bieżącej polityce. Zaproszony do wystawy w warszawskiej Zachęcie w 2006 roku, zastanawiając się nad różnorodnością poruszanych na moich obrazach tematów, celowo zatytułowałem wystawę: „Obrazy w szkole i w domu”. Pomyślałem bowiem, że to właśnie w szkole uczą nas tak wielu przedmiotów, a nawet jeśli nie wszystkich, to reszty dowiadujemy się w naszych domach. Sądząc po reakcjach ludzi oglądających moje obrazy, jestem dobrze zrozumiany, choć moim pragnieniem nie jest dawanie odpowiedzi, a raczej stawianie pytań - Paweł Susid (źródło: Desa Unicum, https://desa.pl/pl/historie/wazne-sprawy-w-prostych-formach-rozmowa-z-pawlem-susidem/, dostęp: 26.02.2026).
| Autor | Paweł Susid |
|---|---|
| Daty życia autora | (ur. 1952, Warszawa) |
| Tytuł | "Zestaw kolorów nr 98" z cyklu "Alfabety barwne" |
| Czas powstania | 2020 |
| Technika | akryl |
| Materiał | płótno |
| Rodzaj | malarstwo sztalugowe |
| Wymiary | 50 x 50 cm |
| Typ obiektu | malarstwo i rysunek |
| Styl | nowa figuracja |
| Sygnatura | sygnowany i datowany na odwrociu: 'SUSID | 2020' |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
Paweł Susid
akryl/płótno, 50 x 50 cm
"Zestaw kolorów nr 98" z cyklu "Alfabety barwne"
| Autor | Paweł Susid |
|---|---|
| Daty życia autora | (ur. 1952, Warszawa) |
| Tytuł | "Zestaw kolorów nr 98" z cyklu "Alfabety barwne" |
| Czas powstania | 2020 |
| Technika | akryl |
| Materiał | płótno |
| Rodzaj | malarstwo sztalugowe |
| Wymiary | 50 x 50 cm |
| Typ obiektu | malarstwo i rysunek |
| Styl | nowa figuracja |
| Sygnatura | sygnowany i datowany na odwrociu: 'SUSID | 2020' |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |