Fryderyk Vollmer powołał do życia Fabrykę Wyrobów z Nowego Srebra około 1840 roku. W 1843 przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę, w której 1/3 udziałów posiadał Maurycy Scholz, nazwę firmy zmieniono na Vollmer i Spółka. Proponowano bogaty asortyment wyrobów: cukierniczki, mleczniki, tace, lichtarze, samowary, szeroki wybór sztućców. Przedstawicielstwa firmy powstały w Radomiu, Lublinie i Płocku. Przedsiębiorstwo prezentowało swoje wyroby na wystawach przemysłu krajowego. Fryderyk Vollmer zmarł w 1847 roku, wówczas spółka zakończyła swoją działalność.