Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Elżbieta Piwek-Białoborska
Komplet sześciu talerzy deserowych, wzór nr 185
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, fajans malowany podszkliwnie, w skład zestawu wchodzi: 6 talerzyków (2 x 18 x 17,5 cm)
| Autor | Elżbieta Piwek-Białoborska |
|---|---|
| Daty życia autora | (1922 Koźmin Wielkopolski - 1989 Włocławek) |
| Tytuł | Komplet sześciu talerzy deserowych, wzór nr 185 |
| Okres wyprodukowania | lata 60. XX w. |
| Materiał | fajans malowany podszkliwnie |
| Rodzaj | ceramika |
| Wymiary | w skład zestawu wchodzi: 6 talerzyków (2 x 18 x 17,5 cm) |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | brak patery, drobne przebarwienia szkliwa, siatka spękań, na jednym talerzu ubytek szkliwa na lustrze, pojedyncze odpryski szkliwa na rancie |
| Styl | design |
| Sygnatura | na spodzie oznaczenie wytwórni, stempel '3120' |
| Opis szczegółowy | Komplet sześciu talerzy deserowych zaprojektowanych przez Elżbietę Piwek-Białoborską (1922-1989) w Zakładach Fajansu "Włocławek" we Włocławku. Wzór nr 185 charakteryzuje się dekoracją malowaną podszkliwnie w żółto-czarno-szare pasy. Komplet łączy prostą formę z wyrazistą dekoracją typową dla twórczości artystki. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1773.00g |
| Producent | Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku |
Elżbieta Piwek-Białoborska
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, fajans malowany podszkliwnie, w skład zestawu wchodzi: 6 talerzyków (2 x 18 x 17,5 cm)
Komplet sześciu talerzy deserowych, wzór nr 185
| Autor | Elżbieta Piwek-Białoborska |
|---|---|
| Daty życia autora | (1922 Koźmin Wielkopolski - 1989 Włocławek) |
| Tytuł | Komplet sześciu talerzy deserowych, wzór nr 185 |
| Okres wyprodukowania | lata 60. XX w. |
| Materiał | fajans malowany podszkliwnie |
| Rodzaj | ceramika |
| Wymiary | w skład zestawu wchodzi: 6 talerzyków (2 x 18 x 17,5 cm) |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | brak patery, drobne przebarwienia szkliwa, siatka spękań, na jednym talerzu ubytek szkliwa na lustrze, pojedyncze odpryski szkliwa na rancie |
| Styl | design |
| Sygnatura | na spodzie oznaczenie wytwórni, stempel '3120' |
| Opis szczegółowy | Komplet sześciu talerzy deserowych zaprojektowanych przez Elżbietę Piwek-Białoborską (1922-1989) w Zakładach Fajansu "Włocławek" we Włocławku. Wzór nr 185 charakteryzuje się dekoracją malowaną podszkliwnie w żółto-czarno-szare pasy. Komplet łączy prostą formę z wyrazistą dekoracją typową dla twórczości artystki. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 1773.00g |
| Producent | Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku |