Artystka poprzez różne media zmierza do osiągnięcia wizualnych przedstawień świata pozbawionego antropocentrycznego punktu widzenia, świata, w którym człowiek odgrywa taką samą rolę jak przyroda. Jej podejście do przyrody nawiązuje do poglądów Brunona Latoura, który proponuje kolektyw bez obszaru zewnętrznego – czyli takiego, który obejmuje ludzi i nie-ludzi, czyli wszelkie formy życia, elementy przyrody nieożywionej i artefakty. Co ważne, jak podkreśla Latour, nie można najpierw odseparować się od natury, a później przemawiać w jej imieniu.